ul. Narutowicza 27 | 20-004 Lublin | tel: 602 737 427

Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8.00-19.00 | Sob: 9.00-15.00

Sombre to nowa metoda koloryzacji włosów, która od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością wśród znawczyń fryzjerskich nowinek. Młodsza siostra ombre to jej delikatniejsza wersja (sombre = soft ombre). Polega na stopniowym przejściu od koloru bazowego do jaśniejszego o 2-3 tony odcienia. W przypadku sombre kontrast jest mniejszy, a efekt – bardziej naturalny. Włosy są rozświetlone subtelnie pasemkami. Wyglądają jak muśnięte słońcem, jak po długich, ciepłych wakacjach.

Chociaż technika sombre pojawiła się dość niedawno, to jednak ma kilka niezaprzeczalnych atutów. Przede wszystkim stonowany efekt, jaki dzięki niej uzyskujemy, zadowoli również mniej odważne i ekstrawaganckie panie. Poza tym nadaje się do wykonania nawet na cienkich włosach, gdyż świetnie dodaje objętości. O taką koloryzację mogą pokusić się nawet posiadaczki krótszych fryzur.

Sombre jest uniwersalne, pasuje właściwie każdemu. Rozświetlające refleksy rewelacyjnie wyglądają w letnim słońcu, zimą dodają świeżości cerze i odmładzają. Niesamowicie kobieco prezentują się na długich, lekko podkręconych, pofalowanych włosach, ale też końskich ogonach warkoczach czy nonszalanckich upięciach.

Podobnie jak w przypadku ombre niezbędnym elementem fryzury jest odpowiednie strzyżenie (na takie możecie umówić się w naszym salonie w Lublinie). Cieniowanie uwydatni przenikanie jasnych pasm i podkreśli naturalny efekt. Dłuższe i krótsze warstwy sprawią, że włosy nabiorą lekkości, a refleksy nie będą układały się regularnie, jak w przypadku balejażu.

Koloryzacja sombre wymaga sporej wprawy, doświadczenia, znajomości nowoczesnych technik i środków. Ktoś, kto zabiera się za wykonanie tego typu fryzury, powinien mieć duże poczucie estetyki i orientować się w najmodniejszych trendach. W przeciwnym razie może wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku, a złą fryzurę i zniszczone włosy trudno uratować przed radykalnym cięciem. Dlatego sombre lepiej przeprowadzić w renomowanym, zaufanym salonie, tam, gdzie mamy pewność, że pracują świetnie wykwalifikowani styliści szczycący się wiedzą i umiejętnościami. Takich profesjonalistów znajdziecie w salonie e! Szymańska Edyta Pracownia Autorska w Lublinie.