ul. Narutowicza 27 | 20-004 Lublin | tel: 602 737 427

Godziny otwarcia:  Pn-Pt: 8.00-19.00 | Sob: 9.00-15.00

Metoda stopniowego rozjaśniania włosów, tonowania koloru od ciemniejszego u nasady po coraz jaśniejszy przy końcówkach to niekwestionowany hit we fryzjerskich trendach kilku ostatnich lat. Wszystko zaczęło się od Stanów Zjednoczonych i tamtejszych gwiazd, które wypromowały nowy look. Później moda opanowała ulice i zawędrowała za ocean. Dzisiaj króluje również u nas. Skąd taka popularność?

Ombre niewątpliwie jest na fali, dlatego jak każda moda szerzy się w niesamowitym tempie. Intensywna różnica między odcieniami zwraca uwagę, więc na tak wyraziste połączenie decydują się zazwyczaj dość odważne osoby, które nie boją się eksperymentów i wyzwań. Efekt koloryzacji przyciąga wzrok i na pewno nie ma nic wspólnego z nudą. Taka fryzura jest intrygująca, nowoczesna i… wygodna. Profesjonalnie wykonane ombre pozbawia Cię kłopotu związanego z nieustannym odnawianiem koloru i nieestetycznymi odrostami. Zwykłe, pełne farbowanie wymaga systematycznego powtarzania. W przypadku ombre wystarczy, że na koloryzację zgłosisz się raz na jakiś czas.

Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach. Podstawą nowej mody jest świetne strzyżenie (takie wykonasz w naszym salonie w Lublinie). Dobrze wycieniowana fryzura uwypukli efekt świetlistych refleksów i delikatnego przechodzenia jednego odcienia w drugi. Ta rada w szczególny sposób dotyczy pań, które natura obdarzyła grubymi, gęstymi i ciężkimi włosami. Stopniowanie doda lekkości i sprawi, że ombre w ich przypadku naprawę będzie zachwycać. Posiadaczki cieńszych włosów niech zdecydują się na cięcie, które da wrażenie objętości.

Niestety o ombre powinny zapomnieć amatorki geometrycznych, prostych cięć. Równe, zdecydowane linie nie współgrają z delikatnym, świetlistym efektem przenikania się odcieni, więc lepiej unikać takich połączeń. O tym wie każdy doświadczony stylista.

Ombre najlepiej wygląda na włosach długich. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zdecydować się na taką koloryzację włosów, jeśli nosisz ponadczasowego boba. W rękach dobrego stylisty nawet krótsza fryzura z jaśniejszymi końcówkami będzie przyciągała wzrok.