Koloryzacja włosów Lublin – ul. Narutowicza 19 | 20-004 | tel: 602 737 427

Godziny otwarcia:  Pn-Pt: 8.00-20.00 | Sob: 9.00-15.00

Na koloryzację włosów decydujemy się coraz chętniej. Część robi to, bo lubi eksperymenty i potrzebuje odmiany. Inni próbują w ten sposób ukryć pierwsze oznaki siwizny. Są też tacy, którzy nie są zadowoleni z naturalnego odcienia włosów, pragną go ożywić, pogłębić albo odświeżyć. Niezależnie, jaki jest powód, na koloryzację warto zdecydować się w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dlaczego?

Koloryzacja włosów w salonie (np. w Lublinie) wygląda nieco inaczej, niż ta przeprowadzana w domowych warunkach. Przede wszystkim stosowane przez specjalistów farby mają zaawansowane technologicznie formuły, które są znacznie delikatniejsze dla włosów. Zawierają więcej olejków pielęgnacyjnych, są indywidualnie dopasowywane do oczekiwań i włosów klientki.

Specyfiki drogeryjne zazwyczaj okazują się mocniejsze, gdyż muszą spełnić swoje zadanie na włosach cienkich i słabych, ale też mocnych i grubych. Tym samym bardziej niszczą i wysuszają włosy. Co więcej, kupując je, nie mamy wpływu na skład. Dołączona woda utleniona jest uniwersalna, więc odcień pokazany na zdjęciach na opakowaniu może znacznie odbiegać od tego, jaki uzyskamy na własnej głowie.

Stylista w salonie (Platinium w Lublinie) dobiera moc aktywatora indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj włosów i pożądany odcień. Tym samym rezultaty są lepsze i zazwyczaj lepiej odpowiadają oczekiwaniom co do uzyskanego koloru. Profesjonalne farby są łagodniejsze, lepiej osłaniają sam włos, jak i skórę głowy. Dodatkowo profesjonalista, jako ekspert w swojej dziedzinie, lepiej doradzi nam najlepszy odcień, dopasuje go do naszej karnacji, koloru oczu.

Koloryzacja włosów w domowych warunkach poza tym, że jest mniej wygodna, nakłada również pewne ograniczenia. O ile można pokusić się o uzyskanie jednolitego koloru (chociaż bywa to trudne, szczególnie podczas zmiany odcienia lub farbowania odrostów), o tyle bardziej zaawansowane techniki, takie jak ombre, sombre, pasemka czy balejaż wykonać znacznie ciężej bez niezbędnego sprzętu, akcesoriów i umiejętności.