Usługa Top stylista Starszy stylista Stylista
strzyżenie męskie 80 zł 70 zł 60 zł
strzyżenie zarostu 50 zł 45 zł 45 zł
strzyżenie grzywki 30 zł 30 zł 30 zł

Jeszcze parę dekad temu w świecie męskich fryzur w naszym kraju panowała nuda. Większość panów wybierała klasyczne, krótkie strzyżenie z prostym przedziałkiem na bok, bez ekstrawagancji i udziwnień. Jedyną spotkaną na polskich ulicach fanaberią był oryginalny zarost, a do prawdziwych ekscesów zaliczano długie włosy.

Obecnie podejście znacznie się zmieniło i dbanie o siebie w przypadku mężczyzny stało się normą. Panowie interesują się swoim wyglądem, stylizują fryzury, strzygą brody, kupują i stosują kosmetyki pielęgnacyjne. Samodzielne strzyżenie męskie wykonywane maszynką w warunkach domowych odchodzi do lamusa. Większość panów woli oddać się w profesjonalne ręce stylisty niż eksperymentować na własnej głowie. Powoli wraca też moda na dawno zapomniane usługi barberskie.

Wybór dobrego salonu (np. w Lublinie) jest niezwykle ważny, gdy chcemy sprawić sobie nowy look. Doświadczony stylista zna bowiem najnowsze trendy, ale też umie idealnie dopasować fryzurę do potrzeb i wyglądu swojego klienta. Podkreśla atuty, ukrywa mankamenty.

Niezwykle ważną kwestią jest strzyżenie męskie właściwe dobrane do danego kształtu twarzy. Przy twarzy prostokątnej nie należy za bardzo skracać boków, przy kwadratowej – wręcz odwrotnie. W przypadku trójkątnego kształtu dobrze jest mieć grzywkę delikatnie przysłaniającą czoło. Do okrągłej twarzy pasują asymetryczne cięcia.

Nie tylko strzyżenie męskie koryguje owal. Panowie mogą również poprawić kształt, odpowiednio skracając zarost.

Jakie fryzury są teraz najmodniejsze? We fryzjerstwie style i trendy ciągle się zmieniają. Niektóre cięcia są naprawdę odważne, oryginalne i wyjątkowo dopracowane. Coraz częściej czerpie się jednak z klasyki, którą dopełnia się nowoczesnym sznytem. Dzięki temu nawet dojrzali panowie, którzy cenią sobie tradycyjne, eleganckie uczesania, decydują się na wprowadzenie odmiany.

Obecnie jednym z najbardziej aktualnych trendów (w Lublinie, Warszawie, Krakowie i innych miastach) wydaje się strzyżenie męskie z mocno skróconymi bokami, odsłoniętą częścią potyliczną oraz włosami dłuższymi na czubku głowy. Takie cięcie jest efektowne, interesujące, a jednocześnie wygodne. Nie wymaga zbyt wielu zabiegów i modelowania, żeby uzyskać pożądany efekt. Jednocześnie daje sporo możliwości zmian i dowolnej stylizacji według wybranego wariantu (z wyraźnym przedziałkiem, z włosami zaczesanymi gładko do góry lub lekko uniesionymi u nasady).